Facebook pixel
Batų priežiūra ir tvarkymas

Batų priežiūra ir tvarkymas

Metų pradžia yra puikus metas susitvarkyti, ypač jei nespėjote to padaryti iki senųjų metų pabaigos. Tvarka svarbi visuose namuose, taip pat nederėtų pamiršti ir drabužių spintų ar batų lentynų. Šiandien pasidalinsime su Jumis patarimais kaip laikyti ir prižiūrėti savo avalynę, kad ji ilgiau išliktų kaip nauja.

 

Batų gyvavimo laikas dažnai priklauso nuo jų priežiūros. Vos tik įsigijus batus pirmiausia turime juos paruošti naudojimui. Mūsų rekomendacija – Nano danga. Siūlome išbandyti naujausios nano technologijos pagrindu paremtą dangą (impregnantą) avalynei ir tekstilei. Skirtas glotniai, nubuko, zomšo odoms ir tekstilei (netinka lakuotiems paviršiams). Nano technologijos dėka, preparatas panaudojimo metu susismulkina iki mikroskopinių lašelių ir priglunda prie atskirų medžiagos pluoštelių. To dėka, jie tampa atsparūs drėgmei ir įvairiam purvui! Tai puikus produktas, kuriuo labai paprasta naudotis ir kurio efektas išlieka net iki 12 mėnesių. Batų impregnavimas yra vienas svarbiausių žingsnių, norint užtikrinti ilgesnį batų avėjimą! Kitas svarbus žingsnis – batų valymas. Kai jau pradėsite avėti batus labai svarbu juos dažnai ir kruopščiai valyti, kad neliktų įsisenėjusių nešvarumų. Kasdieniam valymui galite naudoti specialias priemones arba drėgną šluostę. Rekomenduojama batus valyti kasdien grįžus iš lauko, taip užtikrinsite maksimalų avalynės gyvavimą. Kasdieninė batų priežiūra ypač svarbi žiema, nes ant kelių esanti druska gali pažeisti bato medžiagą. Galiausiai, nepamirškite ne tik valyti batus, bet ir naudoti priežiūros priemones specialiai skirtas tam tikram avalynės medžiagos tipui. Svarbu, kad atsirinktumėte teisingas priemones, nes tai kas tiks, pavyzdžiui, natūralios odos batams, gali visiškai netikti ar net sugadinti tekstilinius batus. 

 

Aukštakulniai (arba kiti proginiai bateliai). Dažnai tokio tipo avalynė naudojama vieną ar kelis kartus per metus. Pirmas žingsnis, patikrinkite kokie aukštakulniai batai yra Jūsų namuose. Pirmiausia, užduokite sau klausimus ar tikrai visi turimi bateliai ant kulno yra geros būklės ir dar galėsite juos avėti kitą sezoną? Ar visi aukštakulniai esantys Jūsų spintoje Jums tinkami ir patogūs? Prisiminkite, kad svarbiausia tvarkymosi taisyklė, kad mažiau yra daugiau. Galbūt verta parduoti ar padovanoti turimus, geros kokybės, bet Jums nepatogius ar nepatinkančius batelius ir įsigyti kokybiškus naujus ar pasilikti aukštakulnius, kuriuos lengviausiai priderinti prie skirtingų stilių ir juos renkatės dažniausiai. Šį žingsnį svarbu atlikti ne tik su aukštakulniais ar proginiai bateliai, bet ir su kitomis avalynės kategorijomis. Jūsų spintoje turėtų likti tik avėjimui tinkami batai. Kai nuspręsite, kurias batų poras pasiliekate suraskite joms vietą namuose. Galbūt laikote batus jų dėžutėse, o gal turite specialią batų lentyną? Nesvarbu kokia tai tiksli vieta, tačiau ji Jums turėtų būti patogi ir įsimintina, kad prireikus nereikėtų ilgai ieškoti. Jie laikote batus senose batų dėžutėse, stenkitės dėti avalynę į originalią dėžę, kurioje ji ir buvo pirkta. Dažniau avimus batus pasilikite lengviau prieinamoje vietoje. Prieš padėdami aukštakulnius į tam tikrą vietą, užtikrinkite jų švarą, t. y. nuvalykite visus nešvarumus nuo padų ir nuo kulniuko, pasirūpinkite, kad batų vidus ir išorė būtų tvarkingi. Jei batai odiniai arba eko odos galite juos nublizginti. Batų priežiūrai stenkitės naudoti tik kokybiškas ir tam skirtas priemones. Atlikę šiuos žingsnius, prieš dedant į saugojimo vietą į aukštakulnio priekį įdėkite suglamžytą popierių, tai padės bateliui išlaikyti tobulą formą! Taip pat jei laikote batus dėžutėje, galite juos įvynioti į popierių, taip kaip jie atrodė nauji. Ir viskas – Jūsų aukštakulniai tobulai paruošti Jūsų kitai ypatingai progai!

 

Sportiniai batai. Tai labai populiarus ir universalus avalynės tipas, kurį gali nešioti visa šeima. Dažnai sportiniai batai ar kedai tinka daugumai sezonų, todėl jų priežiūra ypatingai svarbi. Pirmieji žingsniai tokie patys kaip ir su aukštakulniais – atrinkite batus ir raskite jiems tvarkingą vietą. sportbačiai (ypač šviesių spalvų) reikalauja daug priežiūros, jei norite juos dėvėti keletą sezonų turite ne tik kasdien juos prižiūrėti, bet ir tinkamai paruošti sezono pabaigoje. Prieš padedant juos į dėžę ar spintą, svarbu juos kruopščiai išplauti. Galite daryti tai ir skalbimo mašinoje, tačiau labiau rekomenduojame plauti rankomis, taip plovimas bus švelnesnis ir nepažeis bato audinio. Prieš valydami kedus nepamirškite išverti batraiščių ir jų taip pat kruopščiai išplauti. Batams išdžiūvus tvarkingai juos suvarstykite, į vidų galite įdėti formą palaikantį popierių. Sportinė avalynė dažnai yra dalis aktyvaus laisvalaikio, todėl nepamirškite prieš dedant į lentynas užtikrinti gero kvapo batų viduje. Jei jaučiasi nemalonus kvapas ji panaikinti galite su specialiomis priemonėmis arba galite išbandyti natūralias priemones, tokias kaip sodą, juodąją arbatą ar citrusinius vaisius.

 

Aulinukai ir ilgaauliai. Šio avalynės tipo sezonas nėra ilgas, tačiau kaip minėjome įrašo pradžioje, žiemą batai reikalauja ypač daug priežiūros. Norint išlaikyti aulinius ar ilgaaulius batus kelis sezonus svarbu grįžus iš lauko visada juos nuvalyti drėgna šluoste. Tai ypatingai svarbu žiemą esant ledui ar sniegui, nes ant batų kaupiasi ne tik sniegas ir purvas, bet ir druskos, kurios laikui bėgant gali pažeisti batų išorės medžiagą. Pasibaigus žiemos sezonui aulinukus ir ilgaaulius kruopščiai nuvalykite. Dažnai, tokie batai turi itin grublėtą padą, todėl svarbu kruopščiai išvalyti visus nešvarumus iš visų pado griovelių. Jei aulinukai ar ilgaauliai turi batraiščius juos turėtumėte išverti ir atskirai išplauti. Galiausiai, nublizginkite batus ir palikite juos ilsėtis iki kito šaltojo sezono. Stenkitės avalynės nelaikyti atviroje vietoje, kad ji nekauptų dulkių – geriau rinkitės uždaras dėžutes ar maišelius.

 

Avalynės priežiūra tikrai nėra sunkus ar daug jėgų ir laiko reikalaujantis procesas, tačiau jis padeda ilgiau palaikyti tinkamą avalynės būklę ir taip sutaupyti Jūsų pinigus. Visi patarimai yra universalūs ir gali būti naudojami įvairios avalynės priežiūros ar laikymo rutinoje. Pačios svarbiausios batų priežiūros rutinos taisyklės:

 

• Naujų batų paruošimas naudojimui, t. y. impregnavimas Nano danga ar kitomis priemonėmis;
• Kasdieninė avalynės priežiūra;
• Specialios ir kokybiškos avalynės priežiūros priemonės;
• Batų atsirinkimas sezono pabaigoje;
• Kruopštus nuvalymas ir išblizginimas;
• Gero kvapo užtikrinimas;
• Tvarkinga, geriausia uždara laikymo vieta.

 

Kuo kruopščiau prižiūrėsite batus kiekvieną dieną, tuo sezono pabaigoje susitvarkyti avalynę bus paprasčiau.

Palikti komentarą

* Saugos kodas
Vidutinis 4,8/5 įvertinimas pagal daugiau nei 300 skirtingų atsiliepimų!
4,8/5 įvertinimas
Esame ekologiški!
Siuntų pakavimui naudojame perdirbimui skirtas žaliavas!

GAUKITE KARŠČIAUSIUS PASIŪLYMUS!

(skaityti)