Facebook pixel
Kaip išsirinkti bėgimo batelius?

Kaip išsirinkti bėgimo batelius?

Orai jau pro truputį šiltėja, tas vis daugiau žmonių pradeda sportuoti lauke ir renkasi bėgimą, tačiau neapleidžia ir sporto salių. Nutarėme Jums parašyti įrašą, kuriame supažindinsime Jus su bėgimo bateliais ir į ką būtina atkreipti dėmesį, juos renkantis. Kad ir kokią batelių rūšį pasirinktumėte, batai turi jums puikiai tikti nuo kulno iki pat kojų pirštų ir jaustis patogiai, niekur nekelti diskomforto ir nespausti.

 

Naudinga suprasti kiekvienų bėgimo batelių elementų paskirtį - net ir menkiausias skirtumas gali turėti įtakos jūsų patirčiai ir patogumui. Pagrindiniai elementai, kuriuos reikia žinoti:

1. Viršutinė batų dalis. Bėgimo bateliai dažniausiai gaminami iš audinių ir tinklelio sluoksnių, susiūtų ir suklijuotų, šiuolaikiniuose modeliuose vis dažniau naudojamas mezgimas ir 3D spausdinimas, kad būtų sukurti vientisesni batviršiai, kurie yra tamprūs, bet laikosi vietoje.

Į ką atkreipti dėmesį: viršutinė dalis turėtų būti lygi, kad ir kur liestųsi, neturėtų trinti ir spausti.

2. Kulkšnies dalis - vieta, esanti batų angos viršuje, laikanti kulną žemyn. Kai kuriuose batuose yra storas paminkštinimas, o kiti labiau priklauso nuo formos.

Į ką atkreipti dėmesį: ar jūsų kulnas neslysta, ar paminkštinimas nesitrina į kaulus kulkšnies šone ir ar galinis išlinkimas nedirgina Achilo sausgyslės.

3. Kulno prilaikymas. Pusiau kieta kulno atrama puikiai laikosi ir palaiko jūsų kulną ir koją vietoje, suteikia stabilumo.

Į ką atkreipti dėmesį: kulnas turi būti prilaikomas, bet nespaudžiamas.

4. Sutvirtinta sritis aplink koją yra itin asvarbus aspektas. Prilaikyti koją padeda liežuvėlis. Kūrėjai nuolatos kuria įvairias perdangas, kilpas ir raištelių sistemas, kad liežuvėlis būtų prigludęs prie bet kokios pėdos formos.

Į ką atkreipti dėmesį: atkreipkite dėmesį į tai, kaip liežuvėlis priglunda ir laiko jūsų pėdą, suteikdamas saugų pojūtį, neslysdamas, tuo pačiu leisdamas natūraliai svyruoti jums žingsniuojant.

5. Pirštų dalis. Ši dalis dažnai būna uždengta sustiprinta, storesne danga, kuri sulaiko audinį nuo kojų pirštų ir apsaugo nuo įdubimo.

Į ką atkreipti dėmesį: ar pėda natūraliai išsisklaido tiek į plotį, tiek į ilgį, ar netrina kojų pirštų.

6. Išorinis padas dažnai gaminamas iš įvairių gumos ar putplasčio mišinių, dedamų strateginėse vietose, siekiant padidinti dėvėjimosi laiką arba padidinti amortizaciją ar lankstumą.

Į ką atkreipti dėmesį: medžiaga turi užtikrinti sukibimą ir ilgaamžiškumą, nepridedant perteklinio svorio ar standumo.

7. Flex grioveliai ir pirštų spyruoklė - skirti, kad batas pasilenktų taip, kaip lenkiasi jūsų pėda. Maži vietos ar kampo skirtumai gali pakeisti mechaniką ir pojūtį bei tai, koks lankstumo laipsnis geriausiai tinka jūsų žingsniui, kai jis keičiasi greičiui.

Į ką atkreipti dėmesį: batai, turi lankstytis taip, kaip nori jūsų pėda – tokiu tempu, kuriuo naudosite batus.

8. Tarppadis - putplasčio medžiaga tarp pado ir viršutinės dalies, skirta amortizuoti bėgiką nuo smūgio jėgų ir nukreipti pėdą.

Į ką atkreipti dėmesį: Pado storis ir medžiaga turi jaustis patogiai esant dideliam greičiui, atitikti jūsų pageidaujamą minkštumą ar tvirtumą ir neturėti perteklinio svorio.

8. Kulnų amortizacija. Kai kuriuose batuose naudojamos ne tik įvairios amortizacinės medžiagos, bet ir minkštesnė „amortizacinė pagalvėlė“ išoriniame pėdos krašte arba suapvalintas išorinis kulnas, kad nusileidimas būtų sklandus.

Į ką reikia atkreipti dėmesį: subalansuokite amortizaciją, stabilumą ir žemės pojūtį ir atkreipkite dėmesį, ar batas liečiasi ten, kur tikitės.

10. Priekinės pėdos amortizacija. Nors kūnas iš esmės pats suteikia amortizaciją viskam, kas yra virš kulkšnies, batų priekinės dalies amortizacija apsaugo pėdos struktūras. Amortizacija gali apsaugoti jūsų pėdą.

Į ką atkreipti dėmesį: atkreipkite dėmesį į batų amortizacijos patogumą ir ar pakankamai tvirta nusileidimo platforma.

11. Stabilizuojančios savybės. Kūrėjai naudoja įvairias technologijas (pavyzdžiui: dvigubo tankio putas, pleištus, kreipiamuosius bėgius ir platesnę batų geometriją), kad pėda nejudėtų.

Į ką atkreipti dėmesį: batai turi leisti jūsų pėdai patogiai ir natūraliai judėti, o batai turi suteikti stabilumo kaip atramą, o ne korekciją.

12. Nuimamas putplasčio padas bato viduje, kuris sušvelnina pėdos apačios kontūrus. Padas, kartu su batų geometrija suteikia didžiąją dalį to, ką žmonės laiko „arkos atrama“, ir suteikia batams pradinį komfortą.

Į ką atkreipti dėmesį: atkreipkite dėmesį į tai, kaip batai jaučiasi bėgiojant, o pėda veikia dinamiškai, padas suteikia atramą ir amortizaciją.

 

Tikimės, kad mūsų patarimai Jums padės išsirinkti tinkamus bėgimo batelius ir Jūs galėsite saugiai ir patogiai sportuoti. Didelį bėgimo batelių asortimentą rasite ČIA.

Palikti komentarą

* Saugos kodas




Vidutinis 4,8/5 įvertinimas pagal daugiau nei 300 skirtingų atsiliepimų!
4,8/5 įvertinimas
Esame ekologiški!
Siuntų pakavimui naudojame perdirbimui skirtas žaliavas!

GAUKITE KARŠČIAUSIUS PASIŪLYMUS!

(skaityti)