Facebook pixel
Pasidaryk pats: ADVENTO KALENDORIUS

Pasidaryk pats: ADVENTO KALENDORIUS

Artėja gruodis, miestas puošiasi lemputėmis, parduotuvių lentynose atsiranda vis daugiau kalėdinių prekių, tarp jų ir advento kalendorių. Tačiau šiandien pasiūlysime Jums keletą advento kalendorių idėjų, kurias galite įgyvendinti patys ir taip nustebinti savo artimus žmones.

 

Advento kalendorius gali būti skirtas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Rinkoje yra didžiulis jų pasirinkimas, pradedant nuo paprasčiausių šokoladinių už eurą iki prabangių kosmetikos kalendorių, kurie siekia net kelis šimtus eurų. Jei nuspręsite daryti rankų darbo advento kalendorių pirmiausia nusistatykite bendrą biudžetą ir nuspręskite kiek pinigų gali skirti šiai dovanai. Gautą sumą padalinkite iš tiek, kiek dovanėlių planuosite dovanoti. Įprastai advento kalendorius susidaro iš 24 arba 12 dovanų. Kai kuriuose kalendoriuose yra ir 25 dovana, kuri jau skirta Kalėdų rytui. :) Žinodami, kam yra skirtas advento kalendorius ir koks jo biudžetas liks tik sugalvoti kokios bus dovanėlės ir jas įsigyti.

 

Valgomi advento kalendoriai. Tai turbūt pati universaliausia rūšis, toks kalendorius gali būti labai įvairus ir skirtas bet kokio amžiaus ir lyties žmogui. Taip pat jis gali būti skirtas kitai šeimai ar porai. Tokio kalendoriaus sudedamosios dalys mėgstamiausi to žmogaus užkandžiai. Galite rinktis retesnius produktus, įdomesnėse pakuotės. Nepamirškite, kad tokiame kalendoriuje puikiai tiks ir skirtingų rūšių arbata, kava ar kakava. Taip pat kaip dovana gali būti riešutai, džiovinti vaisiai ir uogos, įvairūs padažai, užtepėlės, imbieriniai sausainiai, šokoladas, Panettone pyragas, medus, uogienės, vytinta jautiena, alyvuogės, triufeliai, prieskonių rinkinys, mėgstamas gėrimas. Tarp dovanų galite įdėti ir vitaminu, kurie ypač svarbu šiuo sezono metu.

 

Įvairūs advento kalendoriai. Nebūtinai advento kalendorius turi susidėti iš valgomų produktų. Vis gi labai svarbu, kad visi daiktai būtų praktiški arba tokie, kurių gavėjui reikia. Dalis tokių daiktų gali būti šlepetės, šalikai, kalėdiniai arba nebūtinai kalėdiniai megztiniai, namų kvapas ar žvakė, eglutės žaisliukai, tam tikri aksesuarai, rankinė, piniginė, kojinės, gertuvė, pietų dėžutė, stalo ar vaizdo žaidimai, dėlionė, knyga, darbo kalendorius, automobilio kvapas, telefono dėkliukas ar laikiklis. Jei žmogus mėgsta sportuoti rinkinės sportinius aksesuarus. Prie tokio kalendoriaus galite pridėti meduolių, imbierinių sausainių, riešutų.

 

Advento kalendorius vaikams. Vaikiškų advento kalendorių ir prekybos centruose yra daugiausia, tačiau sukūrę jį patys galite būti tikri, kad vaikas gaus viską ko nori. Į vaikiškus kalendorius galima dėti ką tik sugalvosite. Jame puikiai tiks vaikiškos šlepetės, kalėdiniai megztiniai, kojinės, kepurė, šalikas, pirštinės, spalvoti pieštukai ar flamasteriai, įvairios knygelės: nuo spalvinimo iki skaitymo, lavinamieji žaislai, stalo žaidimai, vitaminai vaikams, aksesuarai, plaukų gumytės, lankelis. Žinoma, nepamirškite ir skanių bei sveikų užkandžių, tam puikiai tiks šaltyje džiovintos uogos ar vaisiai, riešutai.

 

Minimalus advento kalendorius. Kaip ir minėjome, labai svarbu nusistatyti kalendoriaus biudžetą. O ką daryti, jei negalite skirti pinigų advento kalendoriui? Advento kalendorius nebūtinai turi susidaryti iš materialių daiktų. Jis taip pat gali susidėti iš linkėjimų kiekvienai dienai, laiškelių, komplimentų, patarimų ar gražių žodžių. Pavyzdžiui, puiki idėja pasidaryti laisvalaikio praleidimo advento kalendorių. Tokio tipo kalendorius puikiai tiks visai šeimai. Tiesiog kiekvieną dieną paskirkite laiko atlikti tos dienos užduotį. Užduotys gali būti įvairios, pavyzdžiui, pažiūrėti Kalėdinį filmą su šeima, išsikepti imbierinių sausainių, pasipuošti namus, papuošti Kalėdų eglutę, paskaityti Kalėdinę istoriją, pasigaminti kakavos, supakuoti dovanas, išsiųsti kalėdinį sveikinimą ir t. t. Lygiai taip pat galite daryti su palinkėjimais ar komplimentas. Nepamirškite, kad kartais miela detalė ir gražus žodis yra kur kas svarbiau už materialines dovanas.

 

Atvirkščias advento kalendorius. Nespėjote padaryti advento kalendoriaus? Jūsų artimieji viską turi ir nežinote ką dovanoti? Darykite atvirkščią advento kalendorių (angl. Reverse advent calendar). Kol kas šis kalendorius nėra populiarus, tačiau šiemet yra puiki proga jį padaryti ir atlikti gerą darbą! Jo esmė labai paprasta, kiekvieną dieną tam tikrą produktą dėkite į dėžę, tai gali būti bet koks ilgo galiojimo maistas. Iki Kalėdų sukaupsite ne mažą dėžę, kurią galite paaukoti Maisto Bankui ar kitai organizacijai, kuri padeda sunkiau gyvenantiems žmonėms. Advento laikotarpis skirtas ramybei ir dalinimusi su kitais, tai puikus laikas atlikti kažką gero. Žinoma, nepamirškite, kad gerą daryti reikia ne tik gruodį, bet ir visus metus. :)

 

Advento kalendoriaus apipavidalinimas. Būtent tai yra vieta, kur turi pasireikšti Jūsų vaizduotė. Advento kalendorius priklausomai nuo jo dovanų būna skirtingų dydžių. Jei visos dovanos yra vienodos jas galite dėti į medžiaginius, iš anksto pasiūtus advento kalendorius. Taip pat galite dėti į popierinius maišelius ar pakuoti kaip dovanas. Tai ypač pravartu kai kalendorius yra iš nevienodo dydžio dovanų. Visų svarbiausia yra nepamiršti sunumeruoti kalendoriaus dovanėlių. Jei pritrūkote idėjų keliomis dalinamės su jumis teksto pabaigoje!

 

Tamsios dienos ir niūrus oras – dažnai prisideda prie prastos mūsų savijautos šiuo metu laiku. Padarykite staigmeną mylimam žmogui – tai sušildys ne tik jo, bet ir Jūsų sielas. Pats metas pradėti gaminti advento kalendorių ir pasipuošti namus, kepti imbierinius sausainius ir slogias lapkričio nuotaikas užgožti žybsinčiomis lemputėmis ir švenčių laukimu!

 

Smulkaus advento kalendoriaus idėjos

 

 Didesnis advento kalendorius

Palikti komentarą

* Saugos kodas
Vidutinis 4,8/5 įvertinimas pagal daugiau nei 300 skirtingų atsiliepimų!
4,8/5 įvertinimas
Esame ekologiški!
Siuntų pakavimui naudojame perdirbimui skirtas žaliavas!

GAUKITE KARŠČIAUSIUS PASIŪLYMUS!

(skaityti)